Dołącz do nas
sklep snowgirl.pl

I Feskiwal, czyli Festiwal Sportów Śnieżnych już za nami

Newsy

I Feskiwal, czyli Festiwal Sportów Śnieżnych już za nami

14 i 15 października 2017 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyła się pierwsza edycja Feskiwalu, czyli Festiwalu Sportów Śnieżnych. Mimo, że pogoda na zewnątrz sprzyjała plenerowym wypadom i spacerom, odwiedziła nas spora grupa fanów narciarstwa, snowboardingu i innych dyscyplin zimowych.

Co działo się podczas Feskiwalu?

 

Na Festiwalu Sportów Śnieżnych można było wysłuchać ciekawych prelekcji i zaczerpnąć wielu ciekawych informacji. Wykłady wygłosili członkowie stowarzyszeń związanych ze światem narciarstwa i medycyny. Członkowie SITS opowiedzieli o trendach w dyscyplinach śnieżnych, SITN omówił program nauczania dzieci i młodzieży, dr Mariusz Smolik ze Stowarzyszenia PolSkiMed mówił o urazach i zespołach bólowych w butach narciarskich, a przedstawiciele Clever Animal podpowiedzieli, jak efektywnie i bezpiecznie komunikować się ze zwierzakami. Podczas Feskiwalu łączny czas trwania wykładów wyniósł 25 godzin.

Na Feskiwalu zaprezentowało się 40 wystawców. Pojawiły się cztery znaczące w świecie sportów śnieżnych stowarzyszenia: Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa, Polski Związek Biathlonu oraz Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Snowboardingu. Uczestnicy mieli okazję poznać najnowsze rozwiązania w sprzęcie oraz ofertę dystrybutorów i ośrodków narciarskich. Instruktorzy z Fitness Academy zaprezentowali układy ćwiczeń, dzięki którym przygotujemy nasze ciało do sezonu zimowego. Wśród najmłodszych dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Riglet Park i tor do nauki snowboardingu oraz Clever Animal, gdzie swoje umiejętności prezentował pies – terapeuta. Tłumy gromadziły się również przy stoisku producenta nartorolek.

Uczestnicy Festkiwalu spotkali się także z Apoloniuszem Tajnerem oraz Tomaszem Sikorą, którzy byli gośćmi specjalnymi tej edycji.

Feskiwal w tym roku odwiedziło prawie 1500 dorosłych i mnóstwo dzieci, które świetnie bawiły się podczas imprezy. Pierwsza edycja Feskiwalu zakończyła się sukcesem, więc organizatorzy już planują kolejną za rok. Warto zapisać to wydarzenie w kalendarzu i śledzić stronę internetową, gdzie pojawi się nowy termin.

Zapraszamy także do śledzenia Feskiwalu na Facebooku: www.facebook.com/FeskiwalKatowice/

 

Dodaj komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy

 • Newsy

  Sezon się rozkręca!

  Dodała

  Beskid Extreme Festiwal powraca!! Filmy ekstremalne, prelekcje zaproszonych gości i akcje na naśnieżonym stoku BSA. Warsztaty...

 • Newsy

  Czas smarować deseczki!

  Dodała

  Beskid Sport Arena w Szczyrku zaprasza serdecznie na pierwsze śnieżne szusy w sezonie 17/18!! Już w...

 • Newsy

  SnowFest po raz piąty!

  Dodała

  Największy festiwal sportów zimowych i muzyki w Polsce – SnowFest Festival – odbędzie się już po...

 • Newsy

  EHschool zaprasza na kurs instruktora SITS!

  Dodała

  Zapraszamy na Kurs Instruktora Snowboardu SITS, który odbędzie się w śnieżnym Les 2 Alpes podczas rozpoczęcia sezonu Freeski Camp...

 • Newsy

  Znamy szczegółowy program I Feskiwalu!

  Dodała

  W dniach 14-15 października, w Katowicach czeka nas wydarzenie, które jest doskonałą okazją do przygotowania się...

koszulki snowgirl.pl
ehschool

Ostatnie artykuły

Newsy

Sezon się rozkręca!

Dodała 16 listopada 2017

Sprzęt

Raven 2018

Dodała 2 listopada 2017

Newsy

Czas smarować deseczki!

Dodała 31 października 2017

Sklep snowgirl poleca

Do góry